Rozstrzygnięcie konkursu eNgage

Drukuj

Rozstrzygnięto I edycję konkursu eNgage organizowanego w ramach projektu SKILLS Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Wśród zwycięzców jest dr hab. inż. Przemysław Biecek, pracownik Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego. Nagrodę otrzymał za zbiór opowiadań edukacyjnych dla młodzieży „Niesamowite przygody Bety i Bita”.

 

– Książka jest zbiorem opowiadań o parze znajomych, Becie i Bicie, przeżywających ciekawe przygody, w których w naturalny, przystępny sposób pojawiają się elementy statystyki i analizy danych. To wiedza prawie całkowicie pomijana w edukacji szkolnej, a mająca coraz większe znaczenie w rozwoju współczesnej gospodarki opartej na prawach statystyki i analizy danych. Zadaniem książki jest uczenie młodych czytelników analitycznego sposobu myślenia – podkreśla autor.

 

W konkursie eNgage mogą wziąć udział badacze reprezentujący wszystkie dziedziny nauki. Ma on na celu rozwój umiejętności z zakresu popularyzacji nauki lub prezentacji wyników badań naukowych. Projekty popularyzujące skierowane są do różnych grup odbiorców, przede wszystkim do młodzieży i studentów. Metoda działania jest dowolna – można przygotować cykl wykładów lub spotkań albo zaprojektować aplikację na smartfona służącą upowszechnianiu wiedzy.

 

Do pierwszej edycji konkursu zgłoszono 65 wniosków. Z tej grupy wyłoniono 13 laureatów.  Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody w wysokości od 22,3 tys. do 45 tys. złotych. Kwotę tę muszą w ciągu roku przeznaczyć na realizację własnego projektu.

 

Więcej informacji tutaj.