Rośliny mięsożerne w Ogrodzie Botanicznym

Drukuj

W weekend 17-19 maja Ogród Botaniczny UW zaprasza na Wystawę Roślin Mięsożernych. Zbliżającej się wystawie będą towarzyszyć pokazy, prelekcje i inne wydarzenia.

Zobaczyć będzie można kilkaset gatunków i odmian roślin mięsożernych, a także materiały zdjęciowe ze szczegółowymi opisami przedstawionych na nich okazów. Goście będą mogli obejrzeć w powiększeniu liść rosiczki, który upolował owada. Wystawie towarzyszyć będzie kiermasz roślin i porady ekspertów na temat ich uprawy. Na piątek przewidziano warsztaty dla dzieci, a codziennie planowane są pokazy karmienia roślin (o godz. 11.00 i 15.00).

 

Wystawa Roślin Mięsożernych jest jedną z nielicznych okazji, aby zobaczyć również inne okazy szklarniowe, ponieważ w tym sezonie szklarnie ogrodu są zamknięte dla odwiedzających.

 

Na wystawę i imprezy towarzyszące Ogród Botaniczny zaprasza w dniach 17-19 maja, od godziny 10.00 do 18.00. Koszt biletów to 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy). Szczegółowe informacje i harmonogram weekendowych atrakcji na stronie Ogrodu Botanicznego UW.