Prof. Jacek Jemielity na Nowe Tysiąclecie

Drukuj

21 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. W roli prelegenta wystąpi prof. Jacek Jemielity z Centrum Nowych Technologii UW, który opowie o szczepionkach mRNA.

Prof. Jacek Jemielity specjalizuje się w chemii organicznej, bioorganicznej oraz biochemii. Kieruje Laboratorium Chemii Bioorganicznej w Centrum Nowych Technologii (CeNT) Uniwersytetu Warszawskiego. Jest założycielem spółki spin-off UW ExploRNA Therapeutics.

 

To jeden z najważniejszych badaczy zajmujących się tematyką mRNA w Polsce. Jego badania dotyczą przede wszystkim syntezy analogów czapeczki mRNA i ich medycznych zastosowań, a także syntezy analogów nukleotydów. Prof. Jemielity publikował w prestiżowych czasopismach naukowych o zasięgu światowym, m.in. „Journal of the American Chemical Society”, „Nature Communications”, „Chemical Science”, „Nucleic Acid Research”, „Organic Letters”, „New Journal of Chemistry”, „Molecular Cell”. Naukowiec jest również autorem dziewięciu patentów lub zgłoszeń patentowych. Był nominowany do European Inventor Award 2018 w kategorii Research. Jest laureatem licznych nagród, w tym tegorocznej Nagrody na rzecz Nauki Polskiej.

 

Szczepionki mRNA

Prof. Jacek Jemielity będzie gościem drugiego w tym roku akademickim spotkania z cyklu „8 wykładów na Nowe Tysiąclecie”. Temat wystąpienia to: „Szczepionki mRNA – COVID i co dalej?”. Wykład w reżimie sanitarnym (obowiązek zakrywania ust i nosa, odpowiedni dystans) odbędzie się 21 grudnia o godz. 17.00 w auli Starej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji pod adresem: jonaoz(at)adm.uw.edu.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Wydarzenie będzie również transmitowane online na kanale YouTube UW: