Pismo „UW” z wkładką

Drukuj

Nowy numer pisma „UW” opisuje ostatnie działania podjęte na uczelni w związku z ustawą 2.0: pierwsze uchwały Senatu UW, propozycję nowego statutu uczelni, prace komisji senackich. Prezentuje głosy z dyskusji ze spotkań ze społecznością UW na temat ustawy. Zawiera także specjalną wkładkę przygotowaną z okazji 20 lat programu Erasmus na UW.

W zimowym numerze pisma „UW” znajduje się jubileuszowy folder. Czytelnicy znajdą w nim relacje uczestników wymian, statystyki dotyczące mobilności w całej Europie i na Uniwersytecie Warszawskim, historię programu i argumenty przemawiające za tym, by wybrać UW jako cel podróży w ramach programu Erasmus.

 

W piśmie można przeczytać natomiast o wydarzeniach z życia uczelni z ostatnich dwóch miesięcy takich, jak podpisanie listu intencyjnego w sprawie utworzenia federacji UW z WUM oraz nagrodach dydaktycznych rektora UW dla nauczycieli akademickich, którzy są wysoko oceniani przez studentów, wykorzystują w nauczaniu nowatorskie metody i w niebanalny sposób potrafią skutecznie zachęcić słuchaczy do samodzielnego zgłębiania nauki. W numerze publikujemy także rozmowę z dyrektorką BUW.

 

Zimowy numer przynosi propozycję struktury uczelni w porównaniu z partnerami uniwersytetu w European University Alliance (4EU) oraz wiadomość o nowej spółce UW Microanalysis, która opracowała urządzenie pozwalające na monitorowanie zabiegu hemodializy u pacjentów z uszkodzonymi nerkami. W piśmie znajdują się też najświeższe informacje o badaniach: systemie wspomagającym lekarzy wykonujących zabiegi i operacje okulistyczne i neurochirurgiczne, nowym laboratorium do diagnostyki osób zagrożonych genetycznie ryzykiem zachorowania na raka oraz aplikacji dla rolników. Czytelnicy przeczytają w nim także o nowościach w programie ZIP i postępie w realizacji budżetu partycypacyjnego UW.

 

Jak zawsze w numerze znalazły się informację o nagrodach i wyróżnieniach przyznanych pracownikom i studentom uniwersytetu.

 

Pismo „UW” nr 5(88) w wersji papierowej znajduje się w Pałacu Kazimierzowskim, Auditorium Maximum i dawnej Bibliotece Uniwersyteckiej. Dotrze także na wydziały. Wersja elektroniczna jest dostępna na stronie pisma uczelni.