Noc Muzeów na UW

Drukuj

Zabytkowe wnętrza, występy artystyczne, warsztaty teatralne

17 maja nie da się przejść obojętnie obok uniwersyteckiej bramy. Dzięki kolorowym iluminacjom kampus UW zamieni się po zmroku w magiczne, tętniące życiem miejsce.

 

Jak co roku dla zwiedzających otwarte będą miejsca na co dzień niedostępne – Sala Senatu, Sala Złota, gabinet rektora UW oraz Sala Kolumnowa, w której będzie można podziwiać odlewy gipsowe najwybitniejszych dzieł sztuki z kolekcji Stanisława Augusta, a także posłuchać Chóru Akademickiego.

 

W Pałacu Kazimierzowskim wystąpi Zespół Pieśni i Tańca UW „Warszawianka”, a także Chór Kameralny UW „Collegium Musicum”. W okolicach budynku Szkoły Głównej zaprezentują się ukraińscy akordeoniści i grupa Bud’mo. Tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił na scenie, Teatr Hybrydy UW zaprasza do Auditorium Maximum na warsztaty teatralne.

 

Dziedziniec tętni życiem

Na dziedzińcu przed Dawną Biblioteką odbędzie się niecodzienna bitwa na dźwięki – za konsoletami stanie trzech didżejów. Wszystkich, którzy chcą się przekonać, że budowanie z klocków to więcej niż dziecinna zabawa, zachęcamy do odwiedzenia stanowiska Michała Malinowskiego. Wspólnie będziemy budować kilkumetrowe zamki, pałace i wieże. Na dziedzińcu staną też budki, w których będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także wysłać pocztówkę. O wszystkich wydarzeniach na bieżąco ze studia plenerowego będzie informowało Akademickie Radio Kampus.

 

Instalacje w bibliotece, gra w ogrodzie

Jak co roku sporo atrakcji dla nocnych marków przygotowały również Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie i Ogród Botaniczny UW. W Bibliotece oprócz wystaw na gości czekają instalacje świetlne. Jak czytamy w programie wydarzenia „widzowie będą mogli zagrać na szklanych misach i przekazać wiadomości w kosmos”. Noc Muzeów to również okazja, by obejrzeć druki i ryciny z Gabinetu Zbiorów Specjalnych Biblioteki, a także zwiedzić pawilon herbaciany KAIAN.

 

Do 21.00 będzie można spacerować po Ogrodzie Botanicznym UW. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali grę terenową, dotyczącą roli roślin w wierzeniach słowiańskich.