Nagroda za teriologiczny referat

Drukuj

Maciej Szewczyk, doktorant w Instytucie Genetyki i Biotechnologii UW, został wyróżniony podczas III Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Teriologicznej. Konferencja odbyła się na Uniwersytecie Wrocławskim.

Udział w konferencji mogą wziąć zarówno studenci oraz doktoranci, jak i pracownicy naukowi zainteresowani biologią, ekologią i etologią ssaków.

 

W tym roku w wydarzeniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób z polskich uczelni, jednostek PAN, a także z Ukrainy. Maciej Szewczyk, doktorant w Instytucie Genetyki i Biotechnologii Wydziału Biologii UW, otrzymał nagrodę za najlepszy referat. Jego praca pt. „Przypadek hybrydyzacji wilka i psa domowego w Polsce Zachodniej – rekonstrukcja wydarzeń przy pomocy analiz genetycznych” uzyskała największą liczbę głosów oddanych przez uczestników konferencji.

 

Badania są wynikiem prac zespołu IGiB UW zajmującego się strukturą genetyczną wilka. Kierownikiem projektu „Wolf Project” jest dr Robert Mysłajek. Projekt finansowany jest m.in. z grantu Narodowego Centrum Nauki w ramach programu Fuga 3.

 

Więcej informacji o „Wolf Project”.