Klasyfikacja generalna AMP 2017/2018

Drukuj

Zawodnicy Akademickiego Związku Sportowego UW zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski podsumowującej rok akademicki 2017/2018. Triumfowali także w zestawieniu uniwersytetów. W kategorii medalowej uplasowali się na czwartym miejscu. Na gali w Katowicach odebrali mistrzowski tytuł.

W zestawieniu uczelni podsumowuje się wyniki 35 najlepiej punktowanych dyscyplin w całym roku akademickim. Członkowie Klubu Uczelnianego Akademicki Związek Sportowy UW zgromadzili 2306,5 pkt i tym samym zajęli pierwsze miejsce w AMP. Drugie miejsce należało do Akademii Górniczo-Hutnicza w Krakowie (z 2294,5 pkt), a trzecie – Politechniki Gdańskiej (z 2205 pkt). Sklasyfikowano 152 uczelnie.

Pierwsze miejsca w zestawieniach dyscyplin sportowcy z UW zajęli w futsalu mężczyzn, jeździectwie, kolarstwie górskim kobiet, siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn, snowboardzie mężczyzn oraz wspinaczce sportowej mężczyzn; drugie w brydżu, kolarstwie górskim mężczyzn, koszykówce kobiet, lekkiej atletyce kobiet; trzecie w badmintonie, szachach, tenisie kobiet i tenisie stołowym kobiet.

Na Gali Sportu Akademickiego zaprezentowano także rezultaty uczelni wg ich typów. I tak UW zajął pierwsze miejsce wśród uniwersytetów. W zestawieniu medalowym do UW należało czwarte miejsce (wśród 85 uczelni) z 8 złotymi, 3 srebrnymi i 8 brązowymi medalami.

Uroczystość wręczenia statuetek i medali odbyła się 25 października w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.