„Za oknami świta. Samoorganizacja, czyn społeczny i entuzjazm z punktu widzenia antropologa kultury” to tytuł wykładu, który dr hab. Tomasz Rakowski wygłosi w ramach cyklu „Uniwersytet Warszawy”.

Spotkanie odbędzie się 25 stycznia o godz. 17.00, w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich (ul. Krakowskie Przedmieście 32 w Warszawie).

Podczas wykładu dr hab. Tomasz Rakowski opowie o żywiołowych procesach samoorganizacji, czynu społecznego i entuzjazmu pracy, które pojawiały się w różnych miejscach – w Polsce czasu socjalizmu, w okresie transformacji, ale także równolegle w innych miejscach świata, w Azji, we współczesnej Mongolii.

Transmisja wydarzenia dostępna będzie na uniwersyteckim kanale na YouTube.

Wykład organizowany jest przez Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Stowarzyszenie Muzeów Uczelnianych oraz Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.

Więcej informacji znajduje się na stronie Muzeum UW: https://muzeum.uw.edu.pl.

Informacje o prelegencie:

Dr hab. Tomasz Rakowski jest etnologiem, antropologiem kultury, kulturoznawcą i lekarzem. Pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, współpracuje z Instytutem Kultury Polskiej UW. Prowadzi badania w Polsce i Mongolii. Do zainteresowań naukowych dr. hab. Rakowskiego należą: oddolne procesy rozwojowe, antropologia sztuki współczesnej i partycypacyjnej, etnograficznie zorientowana animacja kultury, najnowsza metodologia badań kulturowych.