„Kropla drąży skałę – jak ruchy społeczne mogą zmieniać świat?” to tytuł wykładu online organizowanego przez Uniwersytet Otwarty UW, który poprowadzi dr hab. Renata Mieńkowska-Norkiene, politolożka i socjolożka z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.

Wykład poświęcony będzie specyfice, przyszłości ruchów społecznych oraz ich wpływowi na rzeczywistość, w której żyjemy.

Podczas wykładu zostaną poruszone następujące kwestie:

• Czym są ruchy społeczne?
  • Kiedy i dlaczego powstają?
  • Kim są ich uczestnicy i kto wspiera ich działalność?
  • Co kieruje uczestnikami ruchów społecznych – chęć realizacji celu czy sama potrzeba uczestnictwa w zbiorowym działaniu?
  • Czy postulaty ruchów społecznych mają realny wpływ na rzeczywistość?
  • O czym świadczą takie spontanicznie podejmowane działania – o wspólnocie społecznej czy może wyobcowaniu i osamotnieniu części społeczeństwa?
  • Czy ruchy społeczne mają charakter burzycielski, anty-systemowy, czy budują i tworzą nową rzeczywistość?

Wydarzenie odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00. Transmisja online dostępna będzie na kanale Youtube Uniwersytetu Otwartego UW. Więcej  informacji na temat wykładu znajduje się na stronie Uniwersytetu Otwartego >>