20 czerwca (poniedziałek) o godz. 18.00 odbędzie się seminarium „Nowoczesne tradycjonalistki? Analiza treści zdjęć publikowanych przez Instamatki na portalu Instagram w świetle koncepcji displaying families”, z udziałem Małgorzaty Gawrońskiej z Wydziału Socjologii UW.

Wystąpienie będzie zawierać wyniki badania normatywnych wzorców macierzyństwa i jego wizualnych reprezentacji, a także dominujących dyskursów macierzyńskich na portalu Instagram. Ramą teoretyczną oraz inspiracją metodologiczną dla badania była koncepcja displaying families autorstwa Janet Finch.

Komentarz wygłoszą dr Renata E. Hryciuk (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW) i pisarka Natalia Fiedorczuk, a spotkanie poprowadzi Weronika Przecherska-Marchwińska z DELab UW i Wydziału Socjologii.

Seminarium odbywa się w ramach cyklu „Cyfryzacja pod lupą nauki”. To spotkania, podczas których badacze i badaczki wraz z zaproszonymi gośćmi przyglądają się zagadnieniom związanym z transformacją cyfrową, nowymi technologiami, innowacyjnością oraz cyfrowymi metodami badawczymi. Organizatorem seminariów jest Digital Economy Lab UW (DELab).

Seminarium odbędzie się online. Udział jest możliwy po wcześniejszej rejestracji.

Szczegółowe informacje >>