14 marca odbędzie się Dzień Odkrywców Kampusu Ochota (DOKO). Jest to Dzień Otwarty na „ścisłym” i „przyrodniczym” kampusie UW, powiązany z atrakcjami naukowymi, takimi jak pokazy czy mini-wykłady.

DOKO to dobra okazja, żeby dowiedzieć się więcej na temat studiów na uniwersytecie. Osoby zainteresowane kierunkami ścisłymi będą mogły odwiedzić stoiska wydziałów i innych jednostek.

DOKO jest wspólną inicjatywą wydziałów: Biologii; Chemii; Fizyki; Geologii; Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz jednostek współpracujących: Centrum Nowych Technologii; Środowiskowego Laboratorium Ciężkich Jonów; Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych; Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych i Międzywydziałowych Studiów Ochrony Środowiska.

Organizatorzy zapraszają 14 marca, w Dniu Liczby Pi. Będzie to już szósta edycja Dnia Otwartego na kampusie Ochota, drugi raz organizowana pod nazwą DOKO.

W ubiegłym roku goście mogli posłuchać, co wspólnego z nauką miały przygody Alicji z popularnej lektury. Geolog wyjaśniał, czy można tak jak Alicja rosnąć i maleć na przemian, a fizyk odpowiadał na pytanie, czy jej historia ma coś z wspólnego z fizyką kwantową.