Dzień Otwarty Szkoły Edukacji

Drukuj

Jak być skutecznym i szczęśliwym polonistą, w jaki sposób weryfikować informacje w internecie (fake news), a także wiele innych tematów poruszą wykładowcy Szkoły Edukacji, podczas jej dnia otwartego, który odbędzie się 24 maja.

Dla przyszłych nauczycieli języka polskiego i matematyki przygotowano otwarte wykłady i warsztaty. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15.00 w Centrum Nowych Technologii UW (ul. Banacha 2c). Wstęp wolny.

 

Prof. Witold Bobiński opowie o tym, jak być skutecznym i szczęśliwym polonistą, Marcin Karpiński o sekretnym życiu matematycznym zwykłych przedmiotów, a Aleksander Pawlicki o sprawiedliwych nauczycielach.

 

Podczas otwartych warsztatów można będzie m.in. przećwiczyć technikę pracy zespołowej na lekcji matematyki, poznać nowe sposoby dyscyplinowania klasy, weryfikacji informacji w internecie (fake news) albo dowiedzieć się, jak uczyć sztuki argumentowania na lekcjach języka polskiego.

 

Oprócz wykładów i warsztatów przez cały dzień na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowane będą wybrane przedmioty, prowadzone w Szkole Edukacji: geografia społeczna szkoły, sztuka nauczania dla polonistów, sztuka nauczania dla matematyków, nauczyciel jako wychowawca.

 

Program dostępny jest na stronie SE

 

Ostatnie dni rekrutacji

Szkoła Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego to jedyne w Polsce dzienne i bezpłatne studia podyplomowe dla przyszłych nauczycieli języka polskiego lub matematyki. Studia trwają rok, łączą teorię z praktyką. Absolwenci uzyskają uprawnienia nauczycielskie. Kandydaci mogą się ubiegać o przyznanie stypendium oraz pomoc w zakwaterowaniu w Warszawie.

 

Rekrutacja na rok akademicki 2017/2018 trwa do 31 maja. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem strony internetowej SE.