Czas pracy Biblioteki Uniwersyteckiej w lipcu

Drukuj

W lipcu ulegają zmianie godziny pracy Biblioteki Uniwersyteckiej. W tym roku są one wydłużone w stosunku do okresów wakacyjnych poprzednich lat. Wolny Dostęp pracuje częściowo w trybie bezobsługowym.

Od 1 do 31 lipca Wolny Dostęp będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-21.00. Przez 5 godzin w ciągu dnia obszar będzie pracował bezobsługowo: do godziny 14.00 w poniedziałki i wtorki oraz od godziny 16.00 w środy, czwartki i piątki. W tych godzinach czytelnicy będą mogli swobodnie korzystać z Wolnego Dostępu, a nawet wypożyczać (za pomocą selfchecków) dostępne tam książki. Natomiast nie będzie można założyć konta bibliotecznego, przedłużyć terminu jego ważności, uregulować należności za przetrzymane książki czy odbierać kluczyków do Kabin Pracy Indywidualnej. Do wejścia na teren Wolnego Dostępu w godzinach pracy bezobsługowej niezbędna jest ważna karta biblioteczna.

 

We wszystkie soboty i niedziele lipca biblioteka będzie nieczynna.

 

W lipcu godziny pracy pozostałych oddziałów (m.in. Czytelnia, Informatorium, Magazyn) również ulegną zmianom. Przez okres wakacji wystąpią też ograniczenia w dostępie do bibliotek poszczególnych wydziałów i instytutów.

 

Szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania oddziałów BUW i bibliotek wydziałowych w okresie wakacyjnym dostępne są na stronie BUW.