Studia bioetyczne, pedagogika teatru oraz geoinformatyka w ochronie środowiska i planowaniu przestrzennym to nowości, które pojawiły się w tegorocznej ofercie studiów podyplomowych na Uniwersytecie Warszawskim. Tym razem kandydaci mogą wybierać spośród ponad 150 programów, które zostały szczegółowo opisane w najnowszym informatorze studiów podyplomowych. Wśród nich znajdują się programy obcojęzyczne, e-learningowe oraz MBA.

Wiedza i doświadczenie

Studia podyplomowe to propozycja dla tych, którzy chcą doskonalić swoją wiedzę i umiejętności zawodowe, a także zyskać zupełnie nowe kwalifikacje albo rozwinąć zainteresowania. Jak podkreśla prof. Tadeusz Tomaszewski, prorektor ds. zasobów ludzkich i kształcenia ustawicznego – studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim są precyzyjnie dopasowane do potrzeb kandydata oraz mają istotny wpływ na podwyższenie jego kompetencji. A świadectwo ich ukończenia zwiększa możliwości otrzymania atrakcyjnej pracy.

Tradycyjna rekrutacjaZapisy na niektóre programy podyplomowe rozpoczynają się już w maju, inne prowadzone są przez cały rok lub na semestr letni. Rejestracja kandydatów odbywa się w sposób tradycyjny, dokumenty należy składać w jednostkach uniwersyteckich, które prowadzą konkretne studia podyplomowe. Dwa wydziały rekrutują przez internet. Wydział Prawa i Administracji korzysta z systemu IRKSP, a Wydział Psychologii uruchomił własną platformę.

Więcej o studiach podyplomowych