„Warszawianka” wytańczyła mistrzostwo Polski

Drukuj

175 par z 30 ośrodków tanecznych całej Polski przyjechało do Wieliszewa rywalizować w XIV Mistrzostwach Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2014”. Rozgrywki trwały dwa dni, a dla tancerzy z UW zakończyły się sukcesem.

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” startował w trzech kategoriach wiekowych. W każdej z nich wywalczył mistrzostwo Polski.

W kategorii od 16 do 18 lat zwyciężyli Jakub Raźny i Kamila Drzas, a na czwartym miejscu uplasowali się Hubert Nowakowski i Gabriela Boratyńska. W grupie wiekowej 19-26 lat mistrzostwo i wicemistrzostwo wytańczyły sobie pary: Mateusz Szyszko i Pamela Piotrowska oraz Konrad Grabowski i Magdalena Stelmaszewska. Szóstą pozycję zajęli Michał Miś i Karolina Gmurczyk. Pary tańczyły krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura.

W kategorii 27-39 lat najlepsi byli Kamil Rząca i Anna Lewandowska. Tuż obok nich na podium stanęli Grzegorz Kucharyk i Anna Lamparska. Szóste miejsce w tej kategorii zajęli Piotr Olejnik i Martyna Fiebig. Tancerze wykonywali te same tańce, co ich młodsi koledzy, oprócz krakowiaka.