Jak co roku UW uczestniczy w Nocy Muzeów. 16 maja na zwiedzających czekają zabytkowe miejsca, iluminacje, pokazy, warsztaty oraz koncerty.

Uczestnicy Nocy Muzeów na UW będą mogli zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne – Salę Senatu, Salę Złotą, gabinet rektora UW oraz Salę Kolumnową, w której będzie można podziwiać odlewy gipsowe najwybitniejszych dzieł sztuki z kolekcji Stanisława Augusta.

 

Artystyczny Kampus Główny

Dla wszystkich nocnych marków przygotowano występy artystyczne. Na Kampusie Głównym wystąpią artyści: Chóru Akademickiego UW, Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka”, Collegium Musicum, zespołu Curly Heads z Dawidem Podsiadło, Teatru Hybrydy UW.

 

Będzie można wziąć udział w licznych wystawach, pokazach i zajęciach, m.in. warsztatach kaligrafii języków całego świata czy też tańca gruzińskiego.

 

Dzięki iluminacji Kampus Główny rozświetli się tysiącem świateł.

 

Okazy w ogrodzie i bibliotece

Jak co roku na zwiedzających czekają również Ogród Botaniczny i Biblioteka Uniwersytecka. W Ogrodzie Botanicznym oprócz wielu gatunków i odmian roślin, będzie można podziwiać także nocną iluminację. Chętni poszukają odpowiedzi na pytania: czy bluszcz się dobrze dogaduje z muchami, jakie ploteczki przynosi do ogrodu kapturka i czy konwalia majowa ma coś na sumieniu.

 

W Bibliotece Uniwersyteckiej uczestnicy Nocy Muzeów będą mogli obejrzeć pokazy niedostępnych na co dzień zbiorów specjalnych BUW, m.in. oryginalne ryciny z przełomu XIX i XX wieku, książki historyczne od XV do XVIII wieku, mapy z XVI-XVIII wieku. Ponadto, dostępne będą liczne wystawy np. „Miasto-Biblioteka”, a także japoński tradycyjny pawilon herbaciany chashitsu Kaian.

 

Akademickie Radio Kampus również zaprasza do zwiedzania swojego studia radiowego, gdzie możliwe będzie m.in. zapowiedzenie ulubionych utworów na antenie czy też nagranie swojego głosu.

 

Wszystkie wydarzenia są dostępne dla osób niepełnosprawnych.