Drużyna studentów informatyki z UW zdobyła tytuł mistrza Europy w zawodach w programowaniu zespołowym na Uniwersytecie w Zagrzebiu. W pierwszej ósemce było aż pięć zespołów z UW. Turniej był jednocześnie eliminacjami do światowych mistrzostw akademickich ACM International Collegiate Programming Contest World Finals, które odbędą się w kwietniu w Pekinie.

19 listopada w XXIII Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (Central Europe Regional Contest) w Zagrzebiu wzięło udział 62 drużyn z najlepszych uczelni informatycznych Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii i Węgier. Uniwersytet Warszawski reprezentowało sześć trzyosobowych zespołów studenckich. Organizatorzy przygotowali 12 oryginalnych i bardzo trudnych zadań.

Mistrzostwo w znakomitym stylu wywalczyła drużyna z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Kamil Dębowski, Mateusz Radecki oraz Marek Sommer, broniąc tytułu zdobytego w zeszłym roku przez inną drużynę UW. Mistrzowie wygrali zdecydowanie, rozwiązując jako jedyni 10 zadań. Będą reprezentować Uniwersytet w finałach światowych.

W pierwszej ósemce mistrzostw uplasowało się aż pięć zespołów z UW: Maciej Hołubowicz, Konrad Paluszek i Jan Tabaszewski zajęli trzecie miejsce (z 7 rozwiązanymi zadaniami); Jakub Boguta, Patryk Czajka i Karol Farbiś – czwarte miejsce (z 6 rozwiązanymi zadaniami); Franciszek Budrowski, Albert Gutowski i Mateusz Puczel – piąte miejsce (z 6 rozwiązanymi zadaniami) oraz Katarzyna Kowalska, Konrad Majewski i Michał Zawalski – ósme miejsce (również z 6 rozwiązanymi zadaniami). Zespół w składzie Łukasz Kondraciuk, Wiktoria Kośny i Juliusz Straszyński zajął ostatecznie siedemnaste miejsce, przegrywając miejsce w pierwszej dziesiątce czasem.

Sponsorem reprezentacji Uniwersytetu Warszawskiego podczas CERC 2017 był PKO Bank Polski oraz firma Atende. Bank będzie także wspierał drużynę Uniwersytetu Warszawskiego w przygotowaniach i wyjeździe na finały światowe w 2018 r. Dwunastu studentów z UW uczestniczących w zawodach CERC 2017 otrzymało wsparcie z programu „Najlepsi z najlepszych! 2.0” na projekt „Mistrzowie Algorytmiki 2017”.