Pływak Wojciech Makowski, student Uniwersytetu Warszawskiego, zdobył srebrny medal na igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Niewidomy zawodnik startował w wyścigu na sto metrów stylem grzbietowym.

Wojciech Makowski jest jednym z 90 sportowców reprezentujących Polskę na paraolimpiadzie w Brazylii. W zawodach w pływaniu na sto metrów stylem grzbietowym był jednym z faworytów – w eliminacjach uzyskał najlepszy czas – 1:09:40. W finale wyścigu został wyprzedzony jedynie przez reprezentanta Ukrainy – Dmytra Zalewskijego, który pobił rekord świata.

Srebrny medalista jest studentem magisterskich studiów menadżerskich Wydziału Zarządzania UW. Oprócz nauki, osiąga sukcesy w pływaniu:

• w 2014 roku zdobył brązowy medal na sto metrów stylem dowolnym na mistrzostwach Europy w Eindhoven,
  • w 2015 roku zdobył brązowy medal na sto metrów stylem grzbietowym na mistrzostwach świata w pływaniu w Glasgow,
  • w 2016 roku zdobył złoty medal na sto metrów stylem grzbietowym oraz brązowy medal na sto metrów stylem dowolnym na mistrzostwach w Funchal.

Na paraolimpiadzie w Brazylii Wojciech Makowski wystartuje jeszcze dwa razy – w konkursie na pięćdziesiąt metrów stylem dowolnym (12 września o godz. 23.16) i na sto metrów stylem dowolnym (15 września o godz. 00.30).

Oprócz pływania pasją studenta UW jest również rap. Specjalnie na paraolimpiadę w Rio nagrał teledysk promujący sport paraolimpijski.