Studenci UW zajęli I miejsce w XX Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. W pierwszej dziesiątce są jeszcze cztery zespoły z UW.

9 drużyn z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki reprezentowało UW na Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym, które zostały rozegrane 25 października na Uniwersytecie Wrocławskim. W zawodach startowało 51 trzyosobowych zespołów studenckich.

Akademickim Mistrzem Polski został zespół studentów Uniwersytetu Warszawskiego w składzie: Kamil Dębowski, Błażej Magnowski, Marek Sommer, który rozwiązał 8 zadań spośród 12 przygotowanych przez organizatorów.

Wicemistrzostwo Polski zdobyła również drużyna Uniwersytetu Warszawskiego: Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz, Marek Sokołowski, która rozwiązała 7 zadań.

7 zadań rozwiązały także zespoły z pozycji III i IV, odpowiednio zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego i kolejny zespół Uniwersytetu Warszawskiego (Patryk Czajka, Karol Farbiś, Krzysztof Pszeniczny), który walkę o III miejsce przegrał różnicą jedynie 8 minut.

W pierwszej dziesiątce konkursu znalazły się jeszcze 2 drużyny reprezentujące Uniwersytet Warszawski:

• VII miejsce: Stanisław Barzowski, Bartosz Łukasiewicz, Paweł Wegner (6 zadań),
  • X miejsce: Daniel Grzegorzewski, Paweł Kura, Kamil Żyła (5 zadań).

Pierwszych 5 zespołów zdobyło stypendia Uniwersytetu Warszawskiego ufundowane przez Fundację PKO Banku Polskiego.

Najlepsze drużyny Uniwersytetu Warszawskiego wezmą udział w listopadzie w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym (CERC), eliminacjach do finałów światowych. Niestety, tylko co najwyżej jeden z zespołów Uniwersytetu Warszawskiego będzie mógł wystąpić w finałach. Do zawodów studentów przygotowywali Tomasz Kociumaka i Adam Karczmarz, którzy w tym roku organizują dla nich treningi.