W tym roku po raz pierwszy w Polsce odbędzie się konkurs MIT Innovators Under 35. Jego koordynatorem jest DELab UW. Do 31 marca badacze mogą zgłaszać swoje prace.

Digital Economy Lab to przestrzeń, w której powstają innowacje, odbywają się analizy humanistyczne i eksperymenty, a studenci i pracownicy UW współpracują z przedsiębiorcami. Analizują technologie cyfrowe i ich zastosowanie w społeczeństwie.

Prestiżowy konkurs MIT Innovators under 35 dotyczy technologii cyfrowych. Mogą w nim brać udział autorzy innowacyjnych prac naukowych. Organizuje go “MIT Technology Review” – pismo publikowane przez Massachusetts Institute of Technology.

Do konkursu mogą się zgłaszać przedsiębiorcy i badacze, autorzy pionierskich prac w różnych dziedzinach technologii. Nominowanie odbywa się na platformie online www.mitinnovatorseurope.com do 31 marca. Po zakończeniu tego etapu profile kandydatów ocenią eksperci. Nazwiska dziesięciu polskich finalistów poznamy na początku czerwca.

Do grona pionierów zmian społecznych w dziedzinie edukacji, medycyny, infrastruktury miast czy źródeł energii odnawialnej należą np.: Konstantin Novoselov (noblista w dziedzinie fizyki), Max Levchin (założyciel PayPal), David Karp (założyciel Tumblr), Sergey Brin (współzałożyciel Google) i Linus Torvalds (twórca Linuxa). Konkurs ma wyłonić kolejnych członków tej międzynarodowej społeczności.

www.delab.uw.edu.pl

www.mitinnovatorseurope.com