18 września odbędzie się przedostatni z cyklu koncertów chopinowskich, podczas którego utwory kompozytora zagra Dmitry Shishkin.

Od stycznia na Uniwersytecie Warszawskim organizowane są koncerty z cyklu „Chopin był z UW”. Towarzyszą one obchodom jubileuszu 200-lecia uczelni.

Kompozycje utworów Fryderyka Chopina, który przez 10 lat mieszkał na terenie kampusu przy Krakowskim Przedmieściu i ukończył Szkołę Główną Muzyki będącą częścią dawnego uniwersyteckiego Wydziału Nauk i Sztuk Pięknych, prezentują światowej sławy pianiści.

Podczas czwartego – przedostatniego – koncertu scherzo, sonatę i dwa nokturny zagra rosyjski muzyk i kompozytor Dmitry Shishkin. Laureat VI nagrody konkursu chopinowskiego w 2015 roku.

Muzyczny wieczór rozpocznie się o godz. 17.00 w Auditorium Maximum.

Bilety w cenie 60 zł można kupić m.in. w siedzibie Fundacji Universitatis Varsoviensis przy Krakowskim Przedmieściu 24. Wstęp wolny dla studentów i pracowników UW oraz członków Klubu Absolwenta UW po wcześniejszym odebraniu wejściówek.

Więcej informacji.

Ostatni koncert odbędzie się 6 listopada. Utwory Chopina zagra Benjamin Grosvenor z Wielkiej Brytanii.