23 lutego to ostatni dzień na zobaczenie ekspozycji „200 obiektów na 200 lat. Nie tylko książki” w Bibliotece Uniwersyteckiej. Będzie rozmowa i oprowadzanie z przewodnikiem.

Na trwającej od października wystawie z okazji dwusetlecia Uniwersytetu i Biblioteki Uniwersyteckiej zaprezentowano 200 obiektów ze zbiorów BUW: dokumentów, rycin i rysunków, książek dawnych, zapisów nutowych, rękopisów, historycznych ulotek i gazet oraz nagrań. Obiekty przedstawiono na wielkoformatowych fotografiach, reprodukcjach i modelach – ich oryginały znajdują się w dostosowanych klimatycznie pomieszczeniach biblioteki.

23 lutego odbędzie się finisaż wystawy. O godz. 17 w sali wystaw na poziomie 0 w uliczce biblioteki Piotr Matywiecki, autor „Starego gmachu”, w rozmowie z Piotrem Mitznerem przypomni fenomen poprzedniej siedziby BUW, która mieściła się przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

W ostatnim dniu wystawy o godz. 16 chętni będą mogli zwiedzić ekspozycję z przewodnikiem. Zapisy odbywają się telefonicznie lub mailowo.

Więcej informacji o zamknięciu wystawy

O wystawie pisaliśmy w nr 4(79) pisma uczelni „UW”. Przeczytaj artykuł „Dwieście z ponad trzech milionów” Agnieszki Kościelniak-Osiak z BUW