Festiwal odbywa się przez 10 dni. W tym roku potrwa od 19 do 27 września.

Imprezy ogólnodostępne to: debaty główne, popołudniowe wykłady i warsztaty dla maturzystów, wieczorne kluby dyskusyjne i warsztaty, weekendowe spotkania z ludźmi i instytucjami naukowymi, imprezy dla dzieci.

Podczas tegorocznego Festiwalu Nauki odbędzie się dziewięć debat. Wśród nich m.in.:

– 19.09. „Znikający Polak” – dyskusja nt. problemu demograficznego w Polsce. W dyskusji wezmą udział: prof. I. Kotowska, prof. M. Góra, prof. T. Szlendak, prof. J. Czapiński.
– 22.09. „Polska w dziele Długosza” – w ramach ogłoszonego przez Sejm RP rok 2015 Rokiem Jana Długosza. Prelegentem będzie prof. H. Samsonowicz.
– 26.09. „Bezpieczeństwo w niesterowalnym świecie”. Wykład wygłoszą prof. A. Rotfeld, prof. A. Mencwel.

Festiwal został powołany przez środowiska naukowe w 1996 roku.

Organizatorami są: Uniwersytet Warszawski, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, inne uczelnie wyższe, Polska Akademia Nauk, instytuty naukowo-badawcze, muzea.

Więcej informacji na stronie Festiwalu Nauki.