DELab zaprasza na cykl wykładów dotyczących humanistyki cyfrowej. Odbędą się one z okazji podpisania umowy o współpracy między Uniwersytetem Warszawskim a Institut für Deutche Sprache w Mannheim.

O tym, jakie możliwości daje humanistyka cyfrowa, o jej sytuacji w Niemczech i standardach pracy z metadanymi, opowie podczas swojego pierwszego wykładu prof. Andreas Witt z Institut für Deutche Sprache w Mannheim. Prelekcja „Digital Humanities in German University Curricula” odbędzie się 24 listopada o godz. 17.00. Natomiast o godz. 19.00 dr Piotr Bański z Institut für Deutche Sprache przeprowadzi tutorial „Standardy metadanych”.

Oba spotkania odbędą się 24 listopada w budynku dawnego Centrum Informatycznego na kampusie głównym, sala 106, pierwsze piętro.