Międzynarodowa konferencja „Universities in the capitals and the grand challenges” będzie poświęcona wyzwaniom stojącym przed uniwersytetami we współczesnych stolicach.

Rektorzy europejskich uczelni stołecznych oraz zaproszeni goście będą dyskutować o tym, jak uczelnie wpływają na tkankę miejską i jak miasta czerpią z potencjału uczelni. Obok dyskusji o wzajemnym przenikaniu się i wynoszeniu korzyści z tej relacji między miastem a uczelnią przedmiotem obrad będą aktualne wyzwania, z którymi muszą się mierzyć uczelnie w XXI wieku.

Partnerem UW w tym przedsięwzięciu jest UNICA (Universities in Capital Cities of Europe), organizacja zrzeszająca uczelnie z europejskich miast stołecznych, która już od ponad 20 lat podejmuje i koordynuje inicjatywy wspierające działania na rzecz podnoszenia jakości badań i kształcenia, umiędzynarodawiania szkolnictwa wyższego oraz doskonalenia relacji między miastami i uczelniami europejskimi.

Konferencja będzie prowadzona w języku angielskim. Odbędzie się 18 listopada w auli dawnej Biblioteki Uniwersyteckiej.

Osoby zainteresowane udziałem w konferencji proszone są o wysyłanie zgłoszeń na adres konferencja200uw(at)uw.edu.pl.