Po wykładzie o Stanach Zjednoczonych Uniwersytet Otwarty UW przygotował spotkanie dotyczące kolejnego z kluczowych graczy na globalnej szachownicy. Czy rosyjski niedźwiedź naprawdę jest tak groźny, na jakiego chce wyglądać? Jakie problemy wewnętrzne trawią Rosję i czy mają wpływ na jej pozycję międzynarodową? Czy jest nadzieja na poprawę stosunków polsko-rosyjskich? Odpowiedzi na te pytania będą szukać prof. Adam Daniel Rotfeld, wykładowca UW, były dyplomata i minister spraw zagranicznych, oraz dr Tomasz Wites, geograf, podróżnik, pracownik Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych UW.

Wykład „Szach i mat, czyli Rosja na światowej szachownicy” odbędzie się 7 marca o godz. 18 w auli dawnej Biblioteki UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Wstęp wolny.

www.facebook.com