Pod koniec miesiąca w Bibliotece Uniwersyteckiej między książkami można będzie podziwiać orchidee. 26 lutego o godz. 18.00 rozpocznie się „Wieczór Orchidei”. Planowana jest degustacja potraw kuchni tajskiej i pokaz nawiązujący do sztuki tego kraju. Będzie można też obejrzeć wystawę storczyków, wiele z nich to okazy rosnące w naturalnym środowisku Tajlandii.

Kwiaty można też będzie oglądać Od 27 lutego do 1 marca, w godzinach 10.00-18.00. Prezentowane będą rzadkie i ciekawe gatunki storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei. Wystawie będzie towarzyszył konkurs wiązanek ślubnych ze storczykami w roli głównej „Ślub po tajsku”.

W sobotę i niedzielę w trakcie wystawy odbywać się będą pokazy przesadzania roślin (godz: 12.00, 14.00, 16.00) prowadzone przez Piotra Dobrzyńskiego, pracownika Katedry Roślin Ozdobnych SGGW.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Królestwa Tajlandii. Organizatorami wystawy są: Ogród Botaniczny Wydziału Biologii UW oraz firmy „Orchidgarden”, „Orchidsklepik” i „Salon Orchidei”.

Ceny biletów:Wieczór Orchidei – 20 zł.

Wystawa – 10 zł normalny, 5 zł ulgowy.

Więcej informacji >>