Tony Abbott stał na czele australijskiego rządu w latach 2013-2015. Jest absolwentem University of Sydney na kierunkach prawo i ekonomia. Karierę polityczną rozpoczął w 1994 roku.  W latach 2003-2007 pełnił funkcję ministra zdrowia i osób starszych w gabinecie Johna Howarda. Od 2009 do 2015 roku był szefem Liberalnej Partii Australii, do 2013 r. łączył to stanowisko z funkcją lidera federalnej opozycji.

W czasie spotkania na UW premier opowie o charakterze australijskiej sceny politycznej, odniesie się również do aktualnych tematów z polityki międzynarodowej: polityki klimatycznej, kryzysu migracyjnego i obronności. W drugiej części dyskusję będzie współtworzyć publiczność zadająca pytania gościowi. Spotkanie prowadzone będzie w języku angielskim.

Organizatorzy: Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego i Instytut Zmian.

Spotkanie odbędzie się 5 marca o godzinie 17 w sali 200 budynku Samorządu Studentów UW na kampusie głównym przy ul. Krakowskie Przedmieście 24.