Gutek Film i Uniwersytet Warszawski zapraszają na kolejne Spotkanie Filozoficzne, na którym zostanie pokazany film „Klient”, nowe dzieło Asghara Farhadiego, twórcy oscarowego „Rozstania”.

Jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym. „Klient” otrzymał nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes, a także drugiego w karierze Farhadiego Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Po seansie dyskusję z widzami poprowadzi Agata Łukomska, doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii, adiunkt w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, redaktorka czasopisma „Politics & Poetics”, współorganizatorka Humane Philosophy Project.

Bilety za 22 zł są do kupienia pod tym linkiem.

Spotkanie odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19 w warszawskim Kinie Muranów.

Spotkania Filozoficzne to cykl comiesięcznych spotkań, z których każde składa się z projekcji filmu z repertuaru Gutek Film oraz rozmowy z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

kinomuranow.pl

facebook.com/Filozofia_Warszawa/