To spektakl improwizowany krótkiej formy oraz metody Armando przygotowany na zajęciach z improwizacji dla studentów i doktorantów UW uczęszczających na przedmiot ogólnouniwersytecki teatr.

Pokaz improwizacji teatralnej w wykonaniu studentów-artystów Teatru Hybrydy UW stanowi zwieńczenie warsztatów i zmagań scenicznych w semestrze zimowym, mających na celu przygotowanie przedstawienia, w którym improwizatorzy odegrają sztukę teatralną bez wsparcia scenariusza, opierając się na jednym słowie-sugestii ze strony widowni. Pokaz złożony będzie z krótkich gier improwizowanych. Niektóre z nich można kojarzyć z popularnego show „Whose Line Is It, Anyway?”. To, co się wydarzy na scenie będzie zupełnie nieprzewidywalne, spontaniczne i zaskakujące. Po raz pierwszy nasi aktorzy będą mogli skonfrontować się z prawdziwą publicznością, na prawdziwej scenie. Improwizacja teatralna to zjawisko wywodzące się z USA i Wielkiej Brytanii. Od przeszło 50 lat zdobywa coraz szerszą popularność, istnieją teatry tworzące swój repertuar wyłącznie z przedstawień improwizowanych, np. chicagowskie Second City lub IO. Celem improwizacji jest wyzwolenie naszej naturalnej kreatywności i spontaniczności, przez co bliższa jest ona komedii niż teatrowi dramatycznemu.

Występują:

Kinga Błażejewicz, Angelika Borejsza, Urszula Czumaj, Michał Dąbrowski, Mateusz Denys, Kuba Gąsowski, Aurelia Gręda, Barbara Olech, Olga Merezhuk, Magdalena Rzońca, Adriana Sadowska, Aleksandra Sapiaska,
Opieka artystyczna:

Piotr Sikora

Przedstawienie odbędzie się 7 marca o godz. 18 w Staromiejskim Domu Kultury przy Rynku Starego Miasta 2. Wstęp wolny.