Pokaz improwizacji teatralnej w wykonaniu studentów-artystów Teatru Hybrydy UW stanowi zwieńczenie warsztatów i zmagań scenicznych studentów i doktorantów w semestrze letnim w ramach przedmiotu ogólnouniwersyteckiego teatr. Na zajęciach przygotowywali oni przedstawienie, w którym odegrają sztukę teatralną bez wsparcia scenariusza, opierając się na jednym słowie-sugestii ze strony widowni.

 

Pokaz złożony będzie z krótkich gier improwizowanych. Niektóre z nich można kojarzyć z popularnego show „Whose line is it, anyway?”. To, co się wydarzy na scenie będzie zupełnie nieprzewidywalne, spontaniczne i zaskakujące. Po raz pierwszy nasi aktorzy będą mogli skonfrontować się z prawdziwą publicznością, na prawdziwej scenie.

 

Improwizacja teatralna to zjawisko wywodzące się z USA i Wielkiej Brytanii. Od przeszło 50 lat zdobywa coraz szerszą popularność, istnieją teatry tworzące swój repertuar wyłącznie z przedstawień improwizowanych, np. chicagowskie Second City lub IO. Jej celem jest wyzwolenie nasze naturalnej kreatywności i spontaniczności, przez co bliższa jest komedii niż teatrowi dramatycznemu. Dziś improwizacja lub po prostu impro zdobywa coraz szerszą popularność w Polsce, powstają kolejne grupy artystów improwizujących.


Występują: Kinga Błażejewicz, Angelika Borejsza, Urszula Czumaj, Michał Dąbrowski, Mateusz Denys, Kuba Gąsowski, Aurelia Gręda, Barbara Olech, Olga Merezhuk, Magdalena Rzońca, Adriana Sadowska, Aleksandra Sapiaska.
Opieka artystyczna: Piotr Sikora.

 

Spektakl odbędzie się 30 maja o godz. 18 w Staromiejskim Domu Kultury przy Rynku Starego Miasta 2. Wstęp wolny.