Tematem międzynarodowego sympozjum „Sign and Symbol in Egypt and Mesoamerica” są te elementy starożytnych systemów komunikacji graficznej, które oscylują pomiędzy klasycznymi definicjami pisma i ikonografii. Zarówno w starożytnym Egipcie, jak i w indiańskiej Mezoameryce i w przedhiszpańskim Peru, ale także w dawnej Mezopotamii, Anatolii i Chinach, wizualna gra na granicach tradycyjnych kategorii pozwalała na tworzenie nowych znaczeń lub warstw znaczeniowych. W zjeździe weźmie udział blisko 30 badaczy z całego świata, m.in. z Meksyku, Egiptu, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA, Nowej Zelandii, Hiszpanii, jak również z Polski.

Sympozjum organizowane jest przez Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Wydziału Neofilologii, Wydział Orientalistyki oraz Georg-August-Universität w Göttingen.

Konferencja odbędzie się między 30 czerwca a 2 lipca w budynku wydziałów lingwistycznych przy ul. Dobrej 55 (sala 3.017).

www.iberystyka.uw.edu.pl