Rozpoczęły się zapisy do programu mobilności MOST na semestr letni 2017/2018.

Program powstał w 1999 roku. Uczestniczy w nim 29 polskich uczelni. MOST jest krajowym odpowiednikiem europejskiego programu Erasmus. MOST daje studentom oraz doktorantom możliwość spędzenia jednego lub dwóch semestrów studiów na innej uczelni w Polsce.

Kto może wziąć udział w programie? Uczestnikiem programu może zostać student lub studentka po ukończeniu: drugiego semestru studiów I stopnia, pierwszego semestru studiów II stopnia oraz drugiego semestru jednolitych studiów magisterskich. Doktoranci mogą brać udział w wymianie po ukończeniu pierwszego roku studiów doktoranckich, niezależnie od tego czy uczestniczyli w programie na studiach licencjackich lub magisterskich.

Rekrutacja na semestr letni 2017/2018 trwa od 31 października do 30 listopada. W tym czasie można zapoznać się z ofertą programu i zarejestrować się w systemie IRK MOST.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie MOST.