Uczestnikami panelu dyskusyjnego „Refugee crisis in the Middle East: Protracted and precarious situation of Palestine refugees in focus” będą Pierre Krähenbühl – komisarz generalny UNRWA, Piotr Puchta – dyrektor Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu MSZ, dr Patrycja Sasnal – kierownik projektu Bliski Wschód i Północna Afryka PISM. Moderatorem panelu będzie dr Elżbieta Mikos-Skuza – dyrektor Network On Humanitarian Action, wykładowca Wydziału Prawa i Administracji UW.

Spotkanie towarzyszy prezentowanej w BUW wystawie „Długa podróż” zawierającej zdjęcia i filmy z archiwum UNRWA.

Dyskusja prowadzona w jęz. angielskim odbędzie się 26 stycznia o godz. 15 w sali nr 256 Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Wstęp wolny – rejestracja pod adresem i.roeu3@unrwa.org.

UNRWA to jednostka w ramach systemu ONZ ustanowiona przez Zgromadzenie Ogólne w 1949 r., której zadaniem jest zapewnianie pomocy i ochrony dla populacji blisko pięciu milionów zarejestrowanych uchodźców z Palestyny. Jej misja polega na pomaganiu uchodźcom z Palestyny w Jordanii, Libanie, Syrii, na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy. Usługi UNRWA obejmują edukację, opiekę zdrowotną, ulgi i świadczenia socjalne, ulepszanie obozów oraz ich infrastruktury, świadczenie drobnych usług finansowych, ochronę i pomoc w nagłych wypadkach. Działalność UNRWA jest finansowana prawie całkowicie z dobrowolnych składek. Więcej informacji o UNRWA o partnerstwie UE-UNRWA