Do 25 kwietnia będzie można oglądać wystawę fotografii zatytułowaną „Poszukiwany, czyli studium portretowe archeologa”. Autorką zdjęć jest Aleksandra Pawlikowska, studentka czwartego roku w Instytucie Archeologii, która specjalizuje się w archeologii grecko-rzymskiej Bliskiego Wschód i Egiptu oraz papirologii i epigrafice. Jest też fotografem-amatorem, ze szczególnym zamiłowaniem do czarno-białych portretów. Inspirują ją prace Zofii Nasierowskej i Annie Leibovitz.

Czarno-białe studium portretowe studentów i absolwentów Instytutu Archeologii ma na celu przybliżenie postaci archeologa i pokazanie, jak bardzo zróżnicowane jest to środowisko. Bohaterowie sesji fotograficznej wyjaśniają, dlaczego zdecydowali się na studiowanie tego kierunku. Ich wypowiedzi zostały umieszczone pod portretami.

Wystawa znajduje się w budynku Instytutu Archeologii UW, przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.