Zespół Rektorski Uniwersytetu Warszawskiego oraz Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego zapraszają do debaty o nowej ustawie „Jesteśmy z UW. Nasz pomysł na szkolnictwo wyższe”.

Od kilku miesięcy trwa ożywiona dyskusja w środowisku akademickim na temat przyszłości uczelni wyższych. Studenci UW przeprowadzą więc debatę, w czasie której wskażą podstawowe problemy i nakreślą kierunek zmian w szkolnictwie wyższym.

Okazją do rozmowy będzie spotkanie o nowej ustawie, współorganizowane przez władze Uniwersytetu Warszawskiego i Samorząd Studentów UW przy współpracy z Klubem Debat UW i Fundacją Polska Debatuje, do którego zapraszają całą społeczność akademicką Uniwersytetu. Będzie ono podzielone na 2 części: panel dyskusyjny oraz dyskusję z publicznością.

W panelu dyskusyjnym udział wezmą:

• prof. Marcin Pałys, rektor UW,
  • prof. Jolanta Choińska–Mika, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia,
  • Piotr Muller, dyrektor Biura Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego,
  • Łukasz Hnatkowski, wiceprzewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów, członek Zarządu Samorządu Doktorantów UW,
  • Adam Gajek, wiceprzewodniczący Europejskiej Unii Studentów,
  • Julia Sobolewska, przewodnicząca Zarządu Samorządu Studentów UW.

Debatę będzie moderował Michał Fulara – prezes Fundacji Polska Debatuje.

Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o godz. 17 w sali 316 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja pod adresem http://nowaustawa.uw.edu.pl/debata.