Cykl „Po co nam matematyka” przygotowali pracownicy Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki, którzy w przystępny sposób opowiedzą o tym, czym zajmują się w swoich badaniach naukowych oraz przedstawią historyczne aspekty związane z matematyką i jej zastosowaniami.

Pierwszy wykład zatytułowany „Matematyka i Wolność, czyli od Szkoły Rycerskiej do Polskiej Szkoły Matematycznej” odbędzie się 29 października. Poprowadzi go dr hab. Marek Kordos. Będzie to opowiadanie o przeplataniu się burzliwych dziejów Polski i Europy z niemniej burzliwym rozwojem matematyki w XIX wieku.

Uniwersytet Warszawski rozpoczął obchody 200-lecia istnienia uczelni. Z tej okazji na różnych wydziałach odbywają się zajęcia przygotowane dla wszystkich zainteresowanych nauką. Jednym z pomysłów jest właśnie cykl matematyczny.

Wykład odbędzie się na Wydziale Biologii przy ul. Miecznikowa 1, w auli 9B. Spotkanie rozpocznie się o godz. 14.00. Wstęp wolny.