Wystawa „Orchidea 2017” odbędzie się w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66. Cena biletów: 10 zł – normalny i 5 zł – ulgowy; na czwartkowe otwarcie wystawy – 10 zł.

2 marca o godz. 18 przewidziane jest uroczyste otwarcie ekspozycji – „Wieczór Orchidei”.

Od 3 do 5 marca w godz. 10-18 będzie można oglądać wystawę rzadkich i ciekawych gatunków storczyków z całego świata. Przewidziana jest też sprzedaż zarówno tych bardziej oryginalnych, jak i popularnych orchidei.

W czasie wystawy odbędzie się też konkurs kompozycji ze storczykiem w roli głównej „W kolumbijskiej dżungli” organizowany przy współudziale Akademii Roślin Marioli Miklaszewskiej.

Podczas trwania wystawy odbywać się będą pokazy przesadzania roślin. 4 i 5 marca o godz. 12, 14 oraz 16 pokazy będzie prowadził Piotr Dobrzyński, pracownik Katedry Roślin Ozdobnych SGGW, który odpowie na pytania dotyczące uprawy tych roślin. Informacje o domowej uprawie storczyków będą udzielane również przez członków Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków i miłośników tych roślin z Warszawy.

Organizatorami wystawy są Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, OrchidGarden, OrchidSklepik i Salon Orchidei. Sponsorem nagród w konkursie florystycznym – Rynek Hurtowy Bronisze.

www.ogrod.uw.edu.pl