W czerwcu w Bibliotece Uniwersyteckiej rozpoczęła swoją działalność Buwialnia. Na 1 piętrze, tuż za Informatorium w sali nr 143 wydzielono specjalną strefę dla rodziców, którzy do BUW-u przychodzą z dziećmi. Na ok. 40 m² są maty, zabawki, stolik i krzesełka, a rodzice mają do dyspozycji cztery stanowiska do pracy. Jest też przewijak i krzesło do karmienia. Oficjalne otwarcie Buwialni odbędzie się 6 października o godz. 12. Fundacja Dwie Siostry przygotowała dla dzieci warsztaty plastyczne „My, dzikie stwory” zakończone paradą Dzikich Stworów po Bibliotece. Jak na bibliotekę przystało, będzie też głośne czytanie. Książkę Maurice’a Sendaka „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” odczyta performer Sean Palmer.