Z okazji 90. rocznicy urodzin Andrzeja Markowskiego i 70. rocznicy utworzenia Związku Kompozytorów Polskich odbędzie się cykl spotkań muzycznych: Tryptyk Musica vincit omnia Generacje XVIII „polsko-amerykańskie”.

Pierwsza i trzecia część to koncerty, które wykonają muzycy z Polski i zagranicy w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

Druga część to wykład „O roli trzech waszyngtońskich ośrodków życia koncertowego: Smithsonian Institution, Biblioteki Kongresu oraz Dumbarton Oaks w połowie XX wieku”, który poprowadzi Kenneth Slowik, dyrektor artystyczny Smithsonian Chamber Music Society.

Wykład odbędzie się 26 października o godz. 15.30 w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie w Sali im. Bogumiła Lindego.

Wstęp na wykład jest wolny. Koncerty są biletowane.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju.

www.zkp.org.pl