Inkubator UW wspólnie z DELab, Wydziałem Fizyki oraz Wydziałem Matematyki i Informatyki organizuje pierwszą edycję start-upowego maratonu dla studentów – MatchIT.

Podczas trzydniowego maratonu start-upowego, pod okiem branżowych ekspertów, studenci i absolwenci różnych kierunków UW oraz WUM będą pracować nad swoimi projektami biznesowymi i społecznymi. Główną ideą wydarzenia jest umożliwienie współpracy pomiędzy programistami z Wydziału Matematyki i Informatyki a studentami o szeroko rozumianych kompetencjach biznesowych.

Wydarzenie rozpocznie się w piątkowe popołudnie prezentacjami studentów – autorów pomysłów pragnących zwerbować zespoły do wspólnej pracy. Po zakończeniu wszystkich prezentacji nastąpi głosowanie – uczestnicy wybiorą 16 finałowych projektów, do których zostaną skompletowane grupy robocze. W ciągu 30 godzin studenci będą pracować w zespołach nad technicznymi, produktowymi, strategicznymi i marketingowymi swoich start-upów. Spodziewanym efektem wydarzenia będą wczesne betawersje aplikacji. Celem MatchIT jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych w środowisku akademickim oraz promowanie kultury współpracy między biznesem a branżą IT.

Maraton odbędzie się od 20 do 22 października na Wydziale Fizyki UW przy ul. Pasteura 5.

www.matchit.pl

www.facebook.com/events/