O roli humanisty na uniwersytecie, o wyzwaniach przed jakimi staje kształcenie humanistyczne wobec współczesnej rzeczywistości, o miejscu historii w akademickim kształceniu humanistycznym i o wykorzystaniu doświadczeń innych dziedzin nauki w badaniach i dydaktyce akademickiej na kierunkach humanistycznych będą dyskutować uczestnicy konferencji zorganizowanej przez Instytut Historyczny UW zatytułowanej „Ku czemu zmierzamy? Kształcenie humanistyczne na uniwersytecie a współczesność”.

Swój udział w spotkaniu zapowiedziała prof. Marta Kicińska-Habior (prorektor UW) oraz dr hab. Daria Nałęcz (wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego), a także dyrektorzy instytutów historycznych polskich uniwersytetów.

Organizator: Instytut Historyczny.

Konferencja odbędzie się 17-18 kwietnia w Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu 32.

www.ihuw.pl