Wykłady plenarne w czasie międzynarodowej konferencji naukowej „Tożsamość i płeć w Galisji” wygłoszą specjaliści z zakresu badań nad tożsamością i płcią kulturową: María Xosé Agra (Consello da Cultura Galega), Maria Filipowicz (Uniwersytet Jagielloński), Carme Fernández Pérez-Sanjulián (Universidade da Coruña), Helena González Fernández (Universitat de Barcelona), Tadeusz Miłkowski (Uniwersytet Warszawski), Beatriz Suárez Briones (Universidade de Vigo) oraz Dolores Vilavedra (Universidade de Santiago de Compostela).

Sympozjum organizuje Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW.

Konferencja odbędzie się 9-11 maja w budynku Wydziału Neofilologii przy ul. Dobrej 55 (z wyjątkiem sesji popołudniowych 9 maja, które będą miały miejsce w budynku Instytutu Cervantesa w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 22). 9 maja o godz. 18:00 na sesji specjalnej w Instytucie Cervantesa w Warszawie galisyjski rzeźbiarz Francisco R. Remiseiro zaprezentuje niektóre ze swoich dzieł.