To już IV Konferencja Instytutu Dziennikarstwa z cyklu “Tożsamość nauk o mediach”. Tym razem tematem spotkania będą: „Media publiczne wobec wyzwań epoki cyfrowej. Public service media in the digital mediascapes”.

W obradach wezmą udział przedstawiciele administracji rządowej, organów regulacyjnych, organizacji międzynarodowych – Europejskiej Unii Nadawców (EBU) i Rady Europy, a także przedstawiciele mediów publicznych. Pierwszego dnia spotkania odbędą się sesje plenarne, które będą poświęcone wyzwaniom stawianym mediom publicznym w ekosystemach cyfrowych, roli społeczeństwa obywatelskiego w zarządzaniu mediami oraz zmianom we współczesnym dziennikarstwie. W trakcie drugiego dnia konferencji odbędą się warsztaty dyskusyjne. Zadaniem każdej z grup warsztatowych będzie wypracowanie stanowiska i zaproponowanie odpowiednich rekomendacji.

Obrady plenarne (19.06): Sala Balowa (Pałac Tyszkiewiczów-Potockich), Krakowskie Przedmieście 32,

Warsztaty (20.06): budynek Dawnej Biblioteki UW, Krakowskie Przedmieście 26/28

Konferencja odbywa się w ramach obchodów 200-lecia Uniwersytetu Warszawskiego oraz 40-lecia Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Więcej informacji na stronie konferencji