Katedra im. Tadeusza Mazowieckiego na Uniwersytecie Warszawskim będzie poprzez edukację i popularyzację wiedzy promować wartości, które były szczególnie bliskie jej Honorowemu Patronowi. Premier Tadeusz Mazowiecki był wzorem zaangażowania w służbę publiczną, budowę demokracji i społeczeństwa obywatelskiego. Szczególnie wysoko cenił umiejętność dialogu, osiągania kompromisów i integracji środowisk. Katedra Jego imienia będzie miejscem debaty nad aktualnymi problemami społecznymi i humanistycznymi.

Nowy ośrodek powstał na mocy zarządzenia rektora UW, Senatu uczelni wyraził pozytywną opinię w tej sprawie 25 czerwca 2014 roku.

Uroczysta inauguracja działalności Katedry odbędzie się 11 września, o godz. 12:00, w Audytorium Dawnej Biblioteki na kampusie przy Krakowskim Przedmieściu. Zaproszenia można otrzymać w Biurze Promocji (Pałac Kazimierzowski, parter, pok. 8), w godz. 9.00-16.00.

AKREDYTACJE: Dziennikarzy chcących uczestniczyć w spotkaniu prosimy o wysyłanie zgłoszeń do środy, 10.09, do godz. 9.00. Zapisy przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej, formularz dostępny jest na stronie: www.akredytacje.uw.edu.pl