Dramat będący psychoanalizą samotności i poszukiwania sensu. Trudno odpowiedzieć, jakiego sensu. Wyimaginowanego świata, w którym żyje bohater, nasyconego symbolami pojmowanymi w szczególny sposób. Inny, kontrowersyjny, niezrozumiały, choć pozornie logiczny i poukładany. W konfrontacji z realnym życiem okazuje się nieobliczalny. Jego świat. A sam bohater? „Jabłko Adama” to autorski tekst Teatru Hybrydy UW.

Spektakl został nagrodzony honorowym wyróżnieniem na XII Ogólnopolskich Spotkaniach z Monodramem w Suwałkach w 2015 r.

Występuje: Paweł Leszkowicz.

Reżyseria: Maciej Dzięciołowski.

Scenariusz: Paweł Leszkowicz.

Spektakl zostanie odegrany w dwóch terminach: 25 marca o godz. 19 w Domu Kultury Włochy przy ul. Chrobrego 27 oraz 7 kwietnia o godz. 19 w Okęckiej Sali Widowiskowej przy ul. 1 Sierpnia 36a (wstęp wolny na oba spotkania).