W ramach programu UE Erasmus+ odbędzie się konferencja i warsztaty pt. „Innovarch. Innovating training aims for public archaeology”. W programie uczestniczą cztery ośrodki akademickie: Universitat Autònoma de Barcelona, Linnaeus University, University of Crete oraz Uniwersytet Warszawski. Cały projekt ma za zadanie uzupełnienie akademickich ścieżek dydaktycznych w zakresie upowszechniania wiedzy o dziedzictwie archeologicznym. Warszawskie warsztaty obejmą m.in. tematykę związaną z istnieniem archeologii w mediach, przywracaniem obecności osób niepełnosprawnych w dziedzictwie kulturowym, problematyką kości ludzkich jako materiału zabytkowego i eksponatu muzealnego itp.

Program i warsztaty realizowane są przez Instytut Archeologii.

Konferencja odbędzie się od 30 maja do 4 czerwca w budynku Szkoły Głównej na kampusie głównym UW.