To ogólnouniwersytecka konferencja poświęcona badaniom interdyscyplinarnym z wykorzystaniem technik geoinformatycznych (GIS).

Podczas konferencji wystąpią dr hab. Bogumił Szady (Pracownia Geoinformacji Historycznej, KUL), który jest pionierem we wprowadzeniu technik geoinformatycznych w badaniach historycznych w Polsce, oraz specjaliści GIS z Zakładu GIS w Centrum Archeologii Bałtyckiej i Skandynawskiej (ZBSA) w Szlezwiku: Karin Göbel oraz Jörg Nowotny. Wydarzeniu będą towarzyszyć warsztaty z obsługi oprogramowania ArcGIS (10 grudnia).

Forum organizują Instytut Archeologii oraz Wydział Geografii i Studiów Regionalnych.

III Forum użytkowników licencji SITE ArcGIS odbędzie się 11-12 grudnia w Instytucie Archeologii na Kampusie Głównym UW.

Termin naboru abstraktów upływa 13 listopada.

www.facebook/forumGISUW