Tegoroczny festiwal towarzyszy obchodom 95-lecia Chóru Akademickiego UW, a część z występujących zespołów wywodzi się z tego jednego z najstarszych chórów akademickich w Polsce.

Przez 4 festiwalowe dni usłyszymy kompozycje klasyczne oraz rozrywkowe, muzykę od renesansowej po współczesną, w wykonaniach kameralnych i w większej obsadzie.

Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.

• Koncerty festiwalowe: w dniach 30 maja – 1 czerwca o godz. 19 w sali A. Mickiewicza w Auditorium Maximum przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

• Koncert galowy: 2 czerwca o godz. 20 w kościele pw. Wszystkich Świętych przy Placu Grzybowskim 3/5. Usłyszymy „Mszę c-moll” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Wykonawcy: Dorota Szczepańska – sopran, Weronika Rabek – mezzosopran, Piotr Maciejowski – tenor, Paweł Czekała – bas, Orkiestra Sinfonia Varsovia, Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawski Chór Międzyuczelniany; dyryguje: Irina Bogdanovich.

www.chor.uw.edu.pl