Na drugim w tym roku muzycznym spotkaniu z cyklu „200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego” będzie można wysłuchać kantat Jana Sebastiana Bacha: BWV 42 „Am Abend aber desselbigen Sabbats” i BWV 44 „Sie werden euch in den Bann tun”. Wykona je Międzynarodowa Orkiestra Instrumentów Historycznych „Musica Humana” z towarzyszeniem solistów – Eweliny Siedleckiej-Kosińskiej (sopran), Michała Czerniawskiego (kontratenor), Aleksandra Kunacha (tenor) i Artura Jandy (bas). Dodatkowo usłyszymy I suitę orkiestrową C-dur BWV 1066.

Koncert organizowany jest przez Fundację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Promocji UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW, pod patronatem medialnym Programu 2 Polskiego Radia. Koncerty cyklu „BACH 200 UW” w latach 2013–2015 odbywają się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bezpłatne wejściówki są do odbioru na godzinę przed każdym koncertem. Liczba miejsc jest ograniczona.

Koncertu można wysłuchać w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28 14 czerwca o godz. 17 oraz 15 czerwca o godz. 13.